תענוג מחוף לחוף…

מאת: רוני גולדמן

חוף אכדיה. שבת(אחרונה של תשע"ג) אחה"צ. אירוע טניס החופים הראשון של
מכבי צפון.("הראשון לצפון"…).כייף גדול היה פה! הידד ליעל, יעקב וועדת התרבות-על היוזמה, הארגון והנחישות!!!

גילינו חוויה חדשה…IMG_0621

טניס חופים הוא באמת "אהבה ממגע ראשון"…כדור טניס מוכר אך קל(חצי ממשקלו), רשת בגובה 1.70, מחבט "טני-מטקה" קל ואוירודינמי. משחקים רק באויר((VOLLEY, אך הרגליים צריגות להיות "חזק" על הקרקע. שם המשחק כאן הוא תגובתיות, זריזות, עירנות, ומינון נכון של עוצמת חבטה.
להכות מלא אך לא חזק מדי, לזנק(על החול הרך) לעיתים. כאן עובדים כל הזמן. Volley טוב לעזור יכול, אך, כאן זה לא הכל. וכל אחד יכול!

תגובות חמות ואוהבות…

יעל(שחקנית טניס חופים מקצוענית !) יעקב(הארגון), ג'וי, אוהד, מני שתרמו להכנת ומימוש האירוע-יצרו בעבודת צוות, תוך צליחת מספר מכשולים,מפגש מהנה ומוצלח ביותר.ואכן- 50 משתתפים, 40 חברי מועדון ועוד 10 בני משפחה וחברים, היגיעו, ונהנו מכל רגע. גם אני זכיתי להיות אחד מהם.חלקם שילבו גם השתכשכות מרעננת במים, בין המשחקים.הכיבוד הטעים(פיצוחים משובחים, פירות עסיסיים), השתיה הקלה לגווניה- טענו את המשתתפים באנרגיות טובות למשחקים.כל זאת בפינת דשא קסומה, דקל עב-גזע במרכזה, יצרו מפגש מגבש ומשפחתי, שגרם הנאה רבה.
השקיעה הקסומה והטיילת המרהיבה של הרצליה תרמו לקסם."סיירת ויטלה" דאגה להסביר ולכוון, ו"קצין המבצעים הראשי" , יעקב פייבל ניהל ותפעל, ואפשר היה משניהם- רק להתפעל…!
והחברה' נהנו בגדול:"ממש נעים, מה זה מהנה"…,"ממש כייף".., "איזה כייף לזנק בחול"…, "זה לא קל"…, "צריך להכות לא חזק מדי"…, "טניסאי טוב לא מספיק כאן"…

כוכבים נולדו על החוף…IMG_0570

ניתן היה לראות כאן בפעולה את המקצועניםיות שבחבורה שעוסקיםות כבר שנים בטניס חופים: יעל, ג'נין, ג'וי, רינת,אוהד, קובי, מיכאל ועוד. אך אין ספק שהצעירים, בהם "הבנים והבנות של"… הכניסו מימד מיוחד לאוירה.
-משפחתי, מגבש, חברתי.כמה מהם הם התגלו ככוכבים ממש- מוכשרים ביותר.מזנקים ללא חשש, קופצים לגובה רב ומנחיתים בהפתעה,…קחו למשל את לירון,הבן של מני גבעולי, טניסאי מצטיין לכשעצמו, או את נועה ודניאל, הבנות של רינת ענתבי.ואיך אפשר בלי "רביעיית ברמן" המופלאה- אבא אוהד וילדיו נטע, איתי ועידו-טניסאים מצטיינים.עידו אף "הנפיק" מכה מופלאה, בחימום לקראת המשחק, תוך תנועה של 360 מעלות(חבטה שכמותה רואים רק פעם ב 20 שנים…!).ולא רק הצעירים. הנה ד"ר קלמן התגלה כשחקן טניס חופים מוכשר ביותר, אתלטי ומהיר. עכשיו –גם רופא, גם טניסאי  וגם טניסאי חופים מוצלח!!הידד.
רק צ'אנה, כלבתו המופלאה של מני, בעלת השורשים הקיסריים של רומי העתיקה, היתה חסרה לנו(לצערנו אסור להכניס בעלי חיים לשטח החוף. אילו רק היו יודעים שצ'אנה היא בן אדם, אציל וחכם מאוד…!).

קסם עם טעם של עוד…

קסמו של טניס החופים- בפשטותו. קח פיסת חול, תחום אותה, הצב רשת,
קח מחבט- ויאלל'ה הסתלבט… משהו CASUAL מחד, אך דווקא בשל כך- מהנה ומיוחד. מהר מאוד מבינים את הכללים, אך גם שיש להתאמן וליישם אותם, וכשעושים זאת- התענוג מתעצם…לא פלא שמי שמתנסה- מתאהב ונהנה…והצעירים(ים, חול, זינוקים,… ) נהנים במיוחד…הנה, לא מעט סקרנים ניגשו ושאלו אותנו- מה זה? איך זה? מהם המחבטים הללו? ועוד…

יש כאן פוטנציאל, וגדול.

טניס חופים"- הנאה "סוף הדרך"!!